מדיטציה – איך עושים את זה בכלל? למה צריך את זה?


הדרך הביתה

מדי יום ביומו דואג כל אחד לצורכי הגוף. אך אין הוא עושה די לצורכי הנשמה. מזונה הטבעי של הנשמה הוא יופי, הרמוניה, שלווה ושמחה וגם תפילה ומדיטציה.

אז מה זה מדיטציה?  איך עושים את זה בכלל? למה צריך את זה בכלל? מדיטציה אינה סוג של התנתקות מהמציאות, ההפיך הוא הנכון, מדיטציה זה לא הרפיה, במדיטציה אתם נמצאים במצב של ערות ומודעות. מדיטציה היא סוג של התבוננות.

באמצעות המדיטציה מתחברים לאמת שלנו שאנחנו כל כך מתנגדים לה.

יש להבין שמדיטציה אינה מטרה, אלא סוג של שיטה להתחבר לנשמה שלכם – לאמת שלכם!  באמצעות המדיטציה תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה, התלבטות או בעיה בחיים שלכם.

אין מותר ואסור, אין נכון או לא נכון, לא צריך לנסוע להודו או למדבר יהודה כדי לעשות מדיטציה.

 סוד המדיטציה הוא לנשום לאט ולהרפות.

טריק נוסף הוא, פשוט לא להפעיל מאמץ ולא להיות בהתנגדות או במאבק !!! כאשר אנחנו מתאמצים מאוד, זהו בעצם האגו שלנו שמבקש להיות בשליטה. בזמן המדיטציה אם מחשבות נכנסות למודעות, אין טעם להתרגש – ההתרגשות היתרה תוציא אותנו מן השקט הנפשי הדרוש למען המדיטציה. יש רק לתת להן לעבור במוחנו ולצאת החוצה. אם מקדישים להם תשומת לב רבה יותר מדי, או אם מתנגדים להן באופן מכוון – הן דווקא הולכות וגדלות.

שתי מחשבות, ואפילו אינן סותרות, לא יכולות להתקיים במוחנו בעת ובעונה אחת. אנחנו יכולים להתרכז רק במחשבה או באובייקט אחד וכך מונעים מן המחשבות הלא רצויות לחדור אלינו.

כן, נדרשת נחישות והתמדה !!! לא מספיק לקרוא ספרים ולשמוע הרצאות. כמו כל דבר חדש שלומדים, יש לבצע הפעולה שוב ושוב עד אשר התובנה תגיע. לא נדרש ניסיון קודם או כסף או בגדים לבנים ומיוחדים ומחרוזות צבעוניות, כל הנדרש הוא רצון.

 במסורת הזן משווים את תהליך של לימוד מדיטציה אמיתית לאילוף שור פראי. טקסט יפני עתיק אומר שכדי לאלף את השור הפראי אנו זקוקים לשוט ולחבל. השור מייצג את התודעה (השכל) שלנו והשוט מייצג את כוח הנחישות וההתמדה (הלב) שבלעדיו השור לא יזוז.

החבל מייצג את המודעות שמכוונת את השור אל הכיוון הנכון שהרי ללא מדעות זו, השור אמנם ילך אבל לא בהכרח לכיוון הרצוי… ומהו הכיוון הרצוי? הכיוון היחיד שבאמת מרפא ומאפשר לאדם לחוות אושר והגשמה עצמית הוא קבלה עצמית המבוססת על כנות פנימית ומודעות עצמית, כי יש בנו צדדים יפים שאנחנו מאוד אוהבים ומודעים אליהם וגם צדדים פחות יפים שאנחנו טורחים להסתיר ולהחביא כל כך טוב עד אשר אנו לא מודעים אליהם.

ברוכים הנמצאים, בואו נצא למסע –

ראשית, הדליקו נר (אפשר גם להשתמש בנרות חימום) והניחו אותו במקום בטוח, השתיקו הטלפון וודאו שלא יהיו הסחות דעת אחרות.

 שנית , השלב זה הוא החשוב ביותר – התכווננות – עליכם לענות על השאלה 'מה השאלה / הבעיה שאני מבקש לפתור? מה אני מבקש להבין? מה הבקשה שלי?' מומלץ לעשות שלב זה בכתיבה.

 לאחר מכן, נביע תודה על ההדרכה, השמירה וההגנה (כל אחד מוזמן למצוא את המילים המתאימות עבורו) במהלך המדיטציה.

 כעת, נתחיל בחמש נשימות, אם בא לכם לעצום עיניים תעצמו, בא לכם להישאר בעיניים פתוחות זה גם בסדר, בישיבה או בשכיבה:

 קחו נשימה עמוקה דרך האף….מלאו את הבטן באוויר….נשפו את האוויר ברכות דרך האף…נשימה עמוקה דרך האף….מלאו את הבטן באוויר….נשפו את האוויר ברכות דרך האף…נשימה עמוקה דרך האף….מלאו את הבטן באוויר….נשפו את האוויר ברכות דרך האף…נשימה עמוקה דרך האף….מלאו את הבטן באוויר….נשפו את האוויר ברכות דרך האף…נשימה עמוקה דרך האף….מלאו את הבטן באוויר….נשפו את האוויר ברכות דרך האף.

 אם התבלבלתם בספירה, הפלגתם למחוזות רחוקים עם המחשבות, התחילו שוב בנשימה.

המשיכו בנשימה ונשיפה דרך האף וברגע שתהיו מוכנים התחילו להקשיב, הקשיבו למידע שמגיע, לתחושות בגוף.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s